top of page
H2O Projects - okna basenowe, okna podwodne
Acrylic tank_edited_edited.jpg

Akrylowe zbiorniki akwariowe

Historycznie szkło było używane do produkcji akwariów, ale w ciągu ostatnich 50 lat akryl zastąpił go i stał się bardzo popularnym materiałem do produkcji akwariów.
Czołgi te szybko stały się popularne, ponieważ nie tylko były lżejsze od swoich poprzedników, ale także łatwiejsze w produkcji. Obecnie na półkach sklepów zoologicznych wśród akwariów o stosunkowo niewielkich rozmiarach można znaleźć akwaria wykonane zarówno ze szkła, jak i akrylu. Ale jeśli chodzi o wybór dużego zbiornika, zbiorniki akrylowe są głównie używane w produkcji.

Co z pozytywnymi cechami akwariów akrylowych?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie wolą wybierać akwaria akrylowe zamiast szklanych:

- izejsze;
- bardziej stabilny;
- łatwiej jest zrobić w nich dziury dla różnych komunikacji;
- takie akwaria mogą być zakrzywione;
- bardziej szczelne.

Pod względem wagi akwaria akrylowe są lżejsze o połowę od swoich konkurentów szklanych. Na przykład 80-litrowy zbiornik akrylowy waży około 8 kg, co stanowi około połowę wagi szklanego akwarium o tej samej objętości.

Inną ważną zaletą akwarii akrylowych jest to, że są one znacznie mocniejsze niż szklane. Niektórzy producenci marek twierdzą nawet, że ich akwaria są 17 razy silniejsze niż zwykłe szklane akwarium. Akwaria akrylowe mają większą wytrzymałość mechaniczną i są mniej wrażliwe na wstrząsy niż akwarium szklane.​

Jeśli trzymasz tropikalne ryby, możesz być zainteresowany tym, że akrylowe zbiorniki zachowują ciepło znacznie lepiej niż szklane zbiorniki, chociaż można to zignorować, jeśli masz ryby zimnej wody.

Akwaria akrylowe mogą utrzymywać ciepło do 20% lepiej niż akwarium szklane, co oznacza, że akrylowy podgrzewacz akwarium będzie działał mniej stresująco. Jednak nie może to być taki duży plus w zbiornikach rafowych, gdzie jest więcej problemów z chłodzeniem zbiornika niż z izolacją.

b911491e9487e8a8886e999a1f60097c.jpg

Projekty akwarium akrylowych

i wiele innych... Wlasny design? Zapraszam do kontaktu.

Galeria zbiornikow akrylowych, akwarium akrylowych

Kolejną odmianą akwariów, którą oferujemy, są akwaria (pojemniki) z jednym lub dwoma okienkami widokowymi, zrobione z wlokna szklanego które należy wbudować w ściany budynków lub wykorzystać jako pojemniki dla ryb koi (łac. Cyprinus carpio haematopterus) - jest to dekoracyjna rasa ryb wyhodowana z różnych podgatunków karpia amurskiego w celu wykorzystania ich jako elementu dekoracyjnego przydomowych stawów.

Nasza firma jest gotowa do realizacji projektów do produkcji akwariów o różnych konfiguracjach. Po prostu prześlij nam wymiary, a my obliczymy odpowiednią grubość materiału i ogólne koszty produkcji.

Prosimy o kontakt  przez email lub telefon dla darmowej wyceny oraz konsultacji

bottom of page